Nástroje pro usnadnění přístupu

Zkoušky Cambridge

C-PARK_PS_RGB_a.jpg

 

Naše škola se již v roce 2015 stala partnerskou školou společnosti Jazyková škola P.A.R.K., která je vlastníkem licence Cambridge English Language Assessment umožňující organizaci a skládání zkoušek Cambridge English v České republice. 

Ze spolupráce vyplývá vzájemná podpora a také nadstandartní výhody pro naše kandidáty zkoušek. Jedná se především o možnost vybrat si partnera na ústní část zkoušky nebo absolvovat cvičný test, stejně jako reálné zkoušky za zvýhodněných finančních podmínek.

Naše škola nabízí v rámci jazykové školy také jazykové a přípravné kurzy pro veřejnost.

Termín zkoušek Cambridge úrovně B2 (FCE) nebo C1 (CAE) pro školní rok 2023/24 je stanoven na sobotu 1. 6. 2024. Termín registrace je do 17. 4. 2024. Zkoušky proběhnou prezenčně v budově gymnázia a budou paper based.

Nabízíme také možnost skládat cvičné zkoušky, abyste si vyzkoušeli délku zkoušky a její formát. Zkoušky se konají s dostatečným předstihem před zkouškami reálnými tak, aby kandidát měl možnost rozhodnout se, na jakou úroveň zkoušek se přihlásí. Termín cvičných zkoušek pro školní rok 2023/24 je 22. 3. 2024Také tento termín je určen i široké veřejnosti. Na tyto zkoušky je třeba se přihlásit a zaplatit stanovený poplatek pro daný školní rok nejpozději do 23. 2. 2024. 

Kandidáti, kteří absolvovali cvičné zkoušky, přihlásí se a zaplatí poplatek za reálnou zkoušku do 6 měsíců od konání cvičných zkoušek získají zdarma přístup do online platformy na dobu 2 měsíců. Zde si mohou procvičovat libovolné části zkoušek Cambridge na libovolné úrovni.
Můžete se registrovat sami na stránce. Zde si vyberete, zda se zaregistrujete na cvičnou nebo reálnou zkoušku. Nezapomeňte pak v části kontaktní údaje zadat kód školy „SPS073“, abyste získali nižší cenu za reálnou zkoušku. V případě vykonání cvičné zkoušky před reálnou zkouškou a následné platbě za reálnou zkoušku, pokud jste vyplnili kód školy, získáte zdarma možnost trénovat zkoušky Cambridge na online platformě v libovolné úrovni po dobu 2 měsíců.
V případě zájmu o zkoušky a případné dotazy směřujte na koordinátorku zkoušek Ing., Mgr. Veroniku Zikovou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Další informace o zkouškách Cambridge:

jsou bezkonkurenčně nejrozšířenější a nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny, které poskytují zcela objektivní zhodnocení zvládnutí jazyka. Je možno vybírat ze škály zkoušek z angličtiny všeobecné, obchodní, angličtiny pro studium či práci nebo angličtiny pro děti. Tyto zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidáta používat různé gramatické i lingvistické vazby a funkce v autentických životních situacích. Rozlišujeme pět úrovní náročnosti.

Certifikát má mezinárodně uznávanou platnost a lze jej dobře uplatnit při hledání zaměstnání nebo při přijímacích řízeních u nás i v zahraničí. Příklady uplatnění v ČR, uplatnění v dalších státech, a to nejen v EU, naleznete zde. Zkoušky jsou uvedeny na seznamu MŠMT a jsou tak platné nejen pro školská zařízení všech stupňů, ale i pro státní zaměstnance.
Certifikát má doživotní platnost.
Od roku 2015 se částečně mění struktura zkoušek FCE a CAE. Popis těchto změn naleznete zde .
Od školního roku 2015/16 zajišťujeme také možnost přípravy a především pak skládání zkoušek Cambridge English Language Assessment, dále jen Cambridge English (PET for schools, FCE, CAE). Příprava probíhá pod vedením zkušených lektorů v naší dobře vybavené, moderní škole. Nabídka nově otvíraných kurzů zde.

Pro získání výhod pro naše kandidáty jepotřeba se přihlásit nejpozději přibližně tři týdny před termínem uvedeným v předchozím odkazu.

Informace o jednotlivých zkouškách, které lze skládat u nás

Jihomoravsky kraj