Nástroje pro usnadnění přístupu

Studentský sněm

Kdo jsme?

Jsme Vaši volení zástupci, skupinka studentů gymnázia, kteří mají zájem o dění na naší škole, a proto se rozhodli kandidovat do Studentského sněmu. Cílem našeho snažení je vybudovat přátelský kolektiv a nabídnout možnosti upravit atmosféru školy tak, aby byla pro všechny co nejpříjemnější, což se nám, doufáme, již několik let daří. Rádi pořádáme všemožné akce a podporujeme dění na naší škole. Pracujeme na zpříjemnění školního prostředí, zapojujeme se do jeho fungování. Bereme v potaz všechny podněty ostatních studentů a pečlivě je probíráme na každé schůzi. Mezitím očekáváme jakékoliv podněty k tomu, co by mohlo jít lépe a radostněji, v rámci školy i v rámci Sněmu.

Naší pýchou a radostí v tomto směru je:

 Snímek obrazovky 2021-05-08 v 22.29.25.png

ŠKOLNÍ KLUB

Prostory školního klubu se nacházejí v podkroví školy. Studenti si sem obvykle chodí odpočinout v přestávkách mezi hodinami, případně zde tráví čas, pokud jim nějaká část vyučování odpadne. Klub však není pouze prostorem pro relax, ale i pro zábavné aktivity – jako například hraní ping pongu či deskových her.

Na rekonstrukci těchto prostor a obecném zpříjemnění prostředí klubu pracoval Studentský sněm celý školní rok 2018/2019. Nejen, že se celý školní klub kompletně uklidil, ale taky se zrenovovaly sedačky, koupily nové police, závěsy i všemi milovaný pingpongový stůl.

Renovace klubu by určitě nešla uskutečnit bez sponzoringu ze strany Jihomoravského inovačního centra, nicméně ani bez nadšení ze strany studentů a potenciálu, který klub nepochybně měl a stále má.

Klub 1
Klub 2

PODCASTY

Jedním z nejnovějších projektů Studentského sněmu je bezpochyby jeho podcastová série s názvem Gympl (ne)formálně. Nejen, že si můžete poslechnout zajímavé rozhovory s učitelskými ikonami naší školy, ale k poslechu jsou k dispozici i postřehy absolventů či jiných osobností spojených s břeclavským gymnáziem.

Všechny podcasty najdete na YouTube kanálu Studentského sněmu, ale i na platformách jako Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts

 

A JAKÉ AKCE POŘÁDÁME?

 

Den imunity

Den imunity je den, kdy si studenti obléknou kostým na předem dané téma a jsou imunní vůči ústnímu zkoušení a přepadovým testům. Když se však ukáže v kostýmu i učitel, imunita studentů se v dané hodině ruší. Sice není povinné se účastnit, ale i přesto se většina studentů zapojí. Tento den má na naší škole dlouhou tradici. Za několik let se vystřídala témata jako Halloween, Suit up, Time to work nebo První republika. Den imunity se vždy ohlašuje dostatečně dopředu na sociálních sítích a nástěnce, aby si každý mohl zajistit kostým. Při příležitosti obléknout se do školy tímto netradičním způsobem se mohou studenti nechat vyfotit. V minulosti probíhala i foto soutěž. 

Den Imunity 0
Den Imunity 00
Den Imunity 01

Talentshow

Výkladní skříň Studentského sněmu – Talentshow – se koná již od roku 2009. Za tu dobu se na gymplu našlo mnoho talentů. Někteří vynikali v tanci, někteří v hudbě, a někteří dokonce i v herectví. Fantazii se meze nekladou! Mohou se přihlásit třídy, skupinky studentů nebo i jednotlivci. Mimo vystoupení studentů jsme mohli vidět i zábavné vstupy moderátorů, které se objevovaly mezi jednotlivými vystoupeními. Vystupující mají vždy několik týdnů na přípravu a odeslání přihlášky.

Talentshow se konala i za nepříznivé epidemiologické situace. Sice vystoupení nemohla být viděna naživo, ale zážitek to byl i tak! Na YouTube se pořádal stream, při kterém si studenti mohli psát v živém chatu a bavit se o jednotlivých vystoupeních. 

Talentshow 2021 (video záznam)

 

TalentÅou
TalentÅouu
Talenthow

Den dětí

Na Mezinárodní Den dětí se každoročně pořádá akce pro ty nejmladší gympláky, tedy žáky primy a sekundy. Užijí si na ní spoustu legrace a získají pro sebe i sladkou odměnu. Celý program obvykle probíhá formou plnění drobných úkolů na nejrůznějších stanovištích; ta se obvykle buď nachází v areálu pod zámkem, nebo přímo ve škole, jelikož se místo konání akce každoročně střídá. Za plnění úkolů, jež předem připravují právě členové Studentského sněmu, získávají mladší žáci skóre, které jim může dopomoci k již zmíněnému cíli – sladkostem!

 

Den DÄtà 1
Den DÄtà 2

Juniáles

Jednou z akcí pořádaných Studentským sněmem je také Juniáles. Jedná se o akci, na které měly možnost vystupovat mnohé kapely z okolí Břeclavi. Akce byla obohacená také originálním slamovým vystoupením Anatona Svahilce. Předcházel jí také průvod gympláků v historických kostýmech z celého minulého století, což odkazovalo na stoleté výročí školy. Juniáles se konal v břeclavském parku, kde jej mohl navštívit kdokoliv. Účast byla obrovská a sešli se zde jak gympláci, tak i obyvatelé širokého okolí, které tato akce zaujala. Atmosféra byla znamenitá. Postarala se o ni například kapely Teachers, Coincidence nebo Mech, které na akci vystupovaly.

Juniáles 2019 (video)

JuniÃles 1
JuniÃles 2

Jihomoravsky kraj