HORKÁ NOVINKA
  • gbv.cz

Aktuality

Zpívání na schodech 2018

I tento rok zveme na tradiční Zpívání na schodech. Již tuto neděli v 17.00. 

Screenshot 2018-12-11 10.37.55.png

 

Zobrazit více

Certifikát evropské kvality pro náš Etwinningový projekt

Certifikát evropské kvality pro náš Etwinningový projekt

V rámci spolupráce evropských škol eTwinning získal mezinárodní projekt s názvem Změna začíná teď! nejvyšší ocenění v Bruselu. Partnerské školy z Polska, Bulharska, Francie, Španělska, Turecka a Itálie a skupina žáků břeclavského gymnázia ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4 třídy pod vedením Mgr. Ljuby Stojčevy, Ph.D. připravili prezentace o svých školách a městech, učili se používat různé IT nástroje, zúčastnili se dobročinné akce, zdokonalovali se v komunikaci v anglickém jazyce, procvičovali dovednosti potřebné pro život v 21. století, poznávali život svých vrstevníků v jiných krajinách s prezentovali českou kulturu v zahraničí. Za vzornou spolupráci, zajímavé výsledky a podnětné poznatky projekt získal certifikát Evropská značka kvality za rok 2018. 

Zobrazit více

Soutěž Bible a my

Soutěž Bible a my

Už se stalo tradicí, že úspěšní řešitelé školního kola soutěže Bible a my jsou stejně úspěšní v okresním kole. Stejně tomu bylo v tomto roce. Okresní kolo soutěže se uskutečnilo 28.11.2018 ve Velkých Pavlovicích. V nejstarší kategorii jsme měli tři zástupce a všichni se probojovali do finále. Po konečném sečtení bodů se vítězkou soutěže stala Marie Kyliánová (tř. 8.A), o jeden bod méně získala Zuzana Gomolová (tř. 5.A), která skončila na druhém místě. Čtvrté místo obsadil Tomáš Račický (tř. 3.C).

M. Kyliánová a Z. Gomolová postupují do regionálního kola, které se uskuteční v Brně na Biskupském gymnáziu 22.3..2019.

Zobrazit více

Sexta na pIšQworkách

Sexta na pIšQworkách

Tým sextánů našeho Gymnázia pod názvem Raw Fish po úspěšném zvládnutí oblastního finále reprezentoval naši školu i v krajském finále této velmi populární soutěže. Zde ovšem již čekali soupeři profesionálnět rénovaní, což se ukázalo hned v prvním utkání z loňským finalistour epublikového finále. Tým Chaos (SPŠ Jedovnice) si na naše syrové ryby vyšlápl a zvítězil 18:2. Následná remíza 10:10 s týmem Brain Masters (SŠPaE Hodonín) znamenala vyřazení našeho týmu již po základní části. Přesto účast v krajském finále znamenala pro naše chlapce získané cenné zkušenosti, které jistě zúročí v příštím ročníku soutěže.

Zobrazit více

Knihovnická lekce v Městské knihovně Břeclav

Knihovnická lekce v Městské knihovně Břeclav

28. listopadu jsme se v hodině češtiny vypravili na návštěvu dětského oddělení Městské knihovny Břeclav. Tam nás přivítala paní knihovnice, která pro nás měla připravený program. Protože někteří z nás tam byli poprvé, seznámila nás s tím, jak to v knihovně chodí - která oddělení se tam nacházejí, jak se knížky označují, podle čeho se řadí do polic a jak si je tam čtenáři mohou najít, jak je uspořádána naučná literatura. Aby to nebyl jenom suchý výklad, měli jsme si vybrat nějakou knížku a přečíst z ní krátkou ukázku ostatním.

Zobrazit více

Hodina moderní chemie 2018

Hodina moderní chemie 2018

Dne 29. 11. 2018 měli studenti prvních a druhých ročníků vyššího gymnázia možnost shlédnout motivační Hodinu moderní chemie, kterou pro nás připravili studenti VŠCHT Praha. Naši přednášející nám ukázali jak zbarvit plamen i jak jej uhasit. Studenty nadchly pokusy se suchým ledem, bouchání černého střelného prachu a překvapila rychlost hoření nitrocelulózy. Pokusy s dusíkem si žáci určitě budou pamatovat i díky přípravě smetanové zmrzliny. Příprava včetně volby příchutě a barvy trvala jen pár minut. Studenti se tak dozvěděli o dalším využití chemie v praxi.

Zobrazit více

Nebát se…stoupnout si před lidi a říkat svou básničku (Den poezie 2018)

Nebát se…stoupnout si před lidi a říkat svou básničku (Den poezie 2018)

Nejhorší bylo číst svoji vlastní báseň v aule před celým ročníkem, myslela jsem, že to nezvládnu, ale překonala jsem svůj strach a nakonec ji přečetla.

Zvládla jsem věci, o kterých jsem vůbec netušila, že je dokážu.

Po této události mě začala poezie i bavit.

- z ohlasů účastníků

Tématem letošního ročníku Dne poezie, který se každoročně slaví v listopadu po celé republice a k němuž se neformálně hlásí i naše gymnázium, bylo NEBÁT SE… Tři tečky v názvu kromě nedokončené masarykovské aluze naznačují možná i to, že je tolik věcí, kterých se můžeme bát – stačí dle svého založení doplnit. Tak třeba… hrůza z mluvení před početným publikem, strach z poezie, její nesrozumitelnosti a náročnosti. S obojím se museli i letos aktéři vypořádat: cílem snažení všech bylo nějak se setkat s poezií a k akci byl vyzván celý druhý ročník vyššího gymnázia plus vzácná návštěva žáků ze ZŠ v Lanžhotě, celkem kolem stovky účastníků. 

Zobrazit více

Putování Itálií – od antiky po současnost

Putování Itálií – od antiky po současnost

Ve středu odpoledne jsme se vydali na cestu. Následujícího rána, po průjezdu skrz Alpy a sever Itálie, nás autobus vysadil ve věčném městě – Římě. Ačkoliv byl náš první den poměrně náročný, co se týče chůze (a vytrvalý déšť tomu moc nepřidal), byl také nabitý zážitky a památkami – zejména barokními. Svou výpravu jsme začali u Španělských schodů, zastavili jsme se u starověkého Pantheonu a naše kroky vedly přes Andělský most kolem Andělského hradu až do centra katolické církve. Procházeli jsme přes svatopetrské náměstí, byli jsme i uvnitř baziliky sv. Petra, dokonce jsme měli možnost vidět papeže Františka, který promlouval k lidu shromážděnému před jeho sídlem. Na noc jsme se přesunuli do kempu, kde jsme bydleli v chatkách. 

Zobrazit více

100 let české samostatnosti na Gymnáziu

100 let české samostatnosti na Gymnáziu

 „Stát je něco umělého, historického, národ je něco přirozeného.“ 

Tomáš Garrigue Masaryk 

 Osudy národa Čechů nebyly nikdy jednoduché, ale 20. století pro nás bylo přímo bouřlivé. Vybojovali jsme si svůj vlastní stát, jen abychom o něj vzápětí přišli a kdykoli jsme získali alespoň zdání svobody, objevil se někdo, kdo se nám ji snažil vzít. Přesto jsme vytrvali. 

Sté výročí vzniku samostatného Československa i další významné osmičkové roky v dějinách státu si žáci vyššího stupně gymnázia připomněli 26. října 2018 v rámci projektového dne. Při přípravě programu se podařilo navázat spolupráci s významnými osobnostmi nejen břeclavského regionu. 

Zobrazit více

Vítězství ve stolním tenise

Vítězství ve stolním tenise

Ve středu 7. 11. se v Hodoníně uskutečnilo krajské finále středních škol ve stolním tenisu. V soutěž idívek skončila děvčata, která hrála ve složení Martina Vašíčková a Viktorie Hlobilová, na pátém místě. V chlapcích nás reprezentovali Tomáš Bruckner, David Lorenc a Petr Běhůnek. Po vítězství ve skupině nastoupili ve finále proti G Tišnov a zvítězili 4:1. Prvenství jim zajistilo postup do republikového finále, které se bude konat 20. a 21. 11. ve Vlašimi.

Zobrazit více

Třídní schůzky v úterý 13. 11. 2018

Třídní schůzky v úterý 13. 11. 2018

Zveme všechny rodiče na třídní schůzky a konzultace, které se uskuteční v úterý 13. 11. 2018 v čase od 16:00 do 17:30

Zobrazit více

Ocenění za kvalitní práci s kandidáty zkoušek Cambridge

Ocenění za kvalitní práci s kandidáty zkoušek Cambridge

Naše přípravné centrum bylo oceněno společností Cambridge Assessement English za velmi dobrou a kvalitní přípravu kandidátů zkoušek Cambridge. Gymnázium Břeclav již od roku 2015 spolupracuje se zkouškovým centrem P.A.R.K., které metodicky a personálně zajišťuje hladký průběh zkoušek.

Zobrazit více

Strastiplná cesta třídy 3.A na divadelní představení

Strastiplná cesta třídy 3.A na divadelní představení

Druhý projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky prožila třída 3.A jinak, vypravili jsme se totiž na divadelní představení. Do Divadla Polárka jsme dorazili po docela strastiplné cestě v přeplněném vlaku a ještě plnějších tramvajích, kdy tři spolužáci včetně třídní učitelky zůstali venku a museli jet dalším spojem. Nakonec jsme se ale všichni sešli a v divadle nás přivítala příjemná atmosféra. 

Zobrazit více

Nižší gymnázium objevovalo stoletou republiku

Nižší gymnázium objevovalo stoletou republiku

Ve dnech 22. a 23. října 2018 se studenti nižšího stupně účastnili projektových dnů v rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Studenti byli seznámeni se zásadními historickými mezníky našich dějin, ale také s běžným životem lidí v průběhu století. Jednotlivé třídy pracovaly pod vedením učitelů a v úterý prima a sekunda v aule předvedla, co si ze dvou příjemně prožitých dnů odnesla.

Zobrazit více

Exkurze v SAV a Národném centru robotiky Bratislava

Exkurze v SAV a Národném centru robotiky Bratislava

V úterý 23.10.2018 jsme měli možnost se zúčastnit v rámci projektu „100 vědců do škol“ exkurze v Ústavu informatiky Slovenské akademie vědců (ÚI SAV).

Zobrazit více

Exkurze 3.A do Staré hutě u Adamova

Exkurze 3.A do Staré hutě u Adamova

V pátek 19.10. 2018 jsme se v rámci chemie, v doprovodu paní profesorek Hřebačkové a Miklínové, vydali do Františčiny hutě u Adamova. 

Cesta probíhala v klidu. Stihli jsme oba vlaky, nikoho z nás nesrazilo auto, dokonce jsme se ani neztratili v lese. Avšak několik málo z nás dovedla procházka kolem Křtinského potoka k přemýšlení nad tím, zda vůbec umí pořádně chodit, jelikož neustále zakopávali o různé kořeny a vápencové úlomky.

Zobrazit více

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Ohlédnutí za přírodovědným kurzem, aneb sekunda v Jedovnici

Tak i našemu ročníku se úspěšně podařilo postoupit do sekundy. A za odměnu nás, jako všechny žáky sekundy, čekal týdenní biologicko-fyzikálně-chemicko-geografický kurz v Jedovnici.

Zobrazit více

Koláč pro hospic vynesl téměř sedm tisíc korun

Koláč pro hospic vynesl téměř sedm tisíc korun

I letos, ve středu 3. 10. 2018, se naše škola zapojila do charitativní sbírky Koláč pro hospic, kterou zprostředkoval Studentský sněm. Jednalo se o dobročinnou akci ve spolupráci s břeclavskou Oblastní charitou, kdy studenti o velké přestávce prodávali koláče od regionálních pekařů za dobrovolnou částku, která nesměla být nižší než 30 Kč.

Zobrazit více

Studentská výměna s Tolmezzem

Studentská výměna s Tolmezzem

Ve dnech 1. až 6. října strávila skupina 21 žáků gymnázia v rámci již tradiční studentské výměny pestrý týden v Tolmezzu v severoitalské provincii Friuli-Venezia Giulia. Pobyt splnil vše, co si od něj organizátoři i účastníci slibovali: spolupráci a komunikaci v anglickém jazyce, seznámení se školním prostředím i běžným životem italských vrstevníků a poznávání přírodních i kulturních půvabů bližšího i širokého okolí. 

Zobrazit více

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Cílem této výtvarné soutěže bylo přiblížit žákům společné kořeny české a slovenské kultury, které vznikly na území Velké Moravy. Celá akce se konala v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu a záštitu nad ní převzal člen Rady Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.

Zobrazit více

Vítězství a postup na republikové finále

Vítězství a postup na republikové finále

V úterý 25.9. se na stadion Lokomotivy Břeclav sjela nejlepší družstva celého kraje na finále 37. ročníku Středoškolského atletického poháru.V sázce bylo nejenom vítězství v krajském finále, ale i postup do celostátního finále v ostravské atletické hale 11.prosince.

Zobrazit více

Vítězství na přespolním běhu

Vítězství na přespolním běhu

V pátek 21.září se v lesním prostředí u ZŠ Na Valtické uskutečnilo okresní finále v Přespolním běhu základních škol. Výborně si na něm vedli reprezentanti našeho Gymnázia. Ve starší kategorii naše děvčata zvítězila a chlapci obsadili druhé místo. Jiří Petrjanoš

Zobrazit více

Úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge

Úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge

Již tradičně si počátkem září vyzvedli úspěšní kandidáti zkoušek Cambridge Exams své certifikáty. Za tři roky spolupráce se jedná již na šest desítek studentů, kteří složili zkoušky FCE (B2), ale každoročně také přibývá zájemců o zkoušky CAE (C1). Na zkoušky se mohou přihlásit také zájemci z řad veřejnosti, pro které v případě zájmu pořádáme přípravné kurzy.

Zobrazit více

Naši žáci na soutěži "Jičín město pohádky"

Naši žáci na soutěži

Do celostátního kola výtvarné soutěže se zapojili žáci loňské 3. A. Vytvořili ilustrace pohádkové knihy na téma Tady je Krakonošovo a měli za úkol přiblížit malým čtenářům tajemné místo, kde se s ním mohou setkat.

Zobrazit více

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Studentská výměna s maďarským Debrecenem pokračuje

Ve dnech 9.9. – 13.9. 2018 se skupina našich studentů vypravila do Debrecenu, aby s maďarskými studenty dokončili svůj společný projekt, ve kterém se zabývali především historií školy a také její budoucností. Během několika dnů, které studenti v Maďarsku strávili, poznali mnohem víc, než bylo samotné téma. Bydleli v maďarských rodinách, seznámili se s městem, poznali maďarskou pustu, vyzkoušeli maďarskou kuchyni.

Zde jsou jejich postřehy a dojmy:

Zobrazit více

Naše škola v projektu Kraje pro bezpečný internet

Naše škola v projektu Kraje pro bezpečný internet

Účelem projektu je upozorňovat veřejnost a zejména děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt i letos snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích ČR. www.KPBI.cz

Zobrazit více

Přineste přebytečné knihy do naší knihovny!

Přineste přebytečné knihy do naší knihovny!

Uklízíte v knihovně? Zabírají vám některé tituly místo? Rádi vás jich zbavíme. Mrkněte na seznam a přineste je do knihovny gymnázia.

Děkujeme

Zobrazit více

Jazykové kurzy začínají 20. září 2018

Jazykové kurzy začínají 20. září 2018

Zveme všechny přihlášené do jazykových kurzů na informační schůzku, která proběhne 20. 9. v 16:00. Bude upřesněn rozvrh, učebnice a platba.

Zobrazit více

Začal nový školní rok

Začal nový školní rok

Vítáme všechny studenty, studentky a pedagogy zpět ve škole. Pro nově přichozí začal tento školní rok adaptačním kurzem v Blansku. V říjnu pojedeme poznávat sever Itálie. Na podzim se naši studenti mohou těšit na projektový den věnovaný vzniku Československa. V červnu si připomeneme sto let od založení našeho gymnázia. Tradiční akce jako je Setkání s uměním, Setkání s vědou, Den poezie a mnoho dalších nás určitě neminou.

Máme se na co těšit!

Zobrazit více

Třeťáci na STK

Třeťáci na STK

Datum 16.června bylo pro všechny studenty třetích ročníků termínem odjezdu na Sportovně turistický kurz. Ne všichni odjížděli na tuto tradiční akci s nadšením.

Zobrazit více

CO2 liga

CO2 liga

Naše gymnázium se již podruhé zúčastnilo celostátní soutěže CO 2 liga. Během celého školního roku tým Gympláci plnil zadání úkolů týkajících se klimatické změny, počítal uhlíkovou stopu, kterou se zároveň snažil i snížit.

Zobrazit více

Setkání s uměním 2018

Setkání s uměním 2018

Výtvarné práce na téma Člověk ve světě komunikačních technologií tvořili žáci z pěti základních škol a čtyř gymnázií.

Zobrazit více

Studenti 5.A se toulali po Lanžhotě

Studenti 5.A se toulali po Lanžhotě

V pátek 18. 5. 2018 se naše třída zúčastnila akce s názvem Literární procházka Lanžhotem. Jak už tento název napovídá, studenti se seznamovali s nejslavnějšími českými literáty.

Zobrazit více

Pozvánka na absolventský koncert

Pozvánka na absolventský koncert

Gymnaziální pěvecký sbor Polyfonia (za podpory Domina Cantat) a divadlo Regina vás zvou na rozloučení se svými letošními absolventy.

Zobrazit více

Zpráva o XI. republikovém sněmu ČSU

Zpráva o XI. republikovém sněmu ČSU

Členové rady Studentského sněmu GBV se zúčastnili již jedenáctého republikového sněmu České středoškolské unie s tématem praxe vs teorie. Tentokrát se delegáti samospráv a široká veřejnost sjeli do Brna.

Zobrazit více

Navázali jsme spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici

Navázali jsme spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici

Studenti naší školy se od letošního roku pyšní možností poznat univerzitní půdu na vlastní kůži. První a třetí ročníky se totiž poprvé hromadně vypravily poznat tajuplný svět rostlin přímo do nádherného areálu Zahradnické fakulty v Lednici patřící pod křídla Mendelovy univerzity v Brně. Tamní odborní pracovníci a studenti doktorských programů si pro ně připravili nevšední a vskutku zážitkový program, jehož cílem bylo vyzkoušet a poznat svět fakulty prakticky, všemi smysly a doslova ze všech stran.  

Zobrazit více

Skotsko 2018

Skotsko 2018

Skotsko na vlastní kůži zažila skupina studentů v průběhu osmidenního poznávacího pobytu. Účastníci navštívili místa, kudy kráčela historie: Římany postavený Hadriánův val, malebné údolí Glencoe, které bylo svědkem vyvraždění skotského klanu McDonaldů, město Stirling, nad kterým se hrdě tyčí rozhledna, pojmenovaná po chrabrém bojovníkovi proti anglickému útisku William Wallace Monument (známém z filmu Statečné srdce) a v neposlední řadě také Edinburgský hrad, který mj. ukrývá skotské korunovační klenoty včetně proslulého Kamene osudu (Stone of Destiny), který představuje svrchovanost Skotska.

Zobrazit více

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení najdete zde:

Čtyřletý obor

Osmiletý obor

Zobrazit více

Regina zve na představení!

Regina zve na představení!

Naše Divadlo poezie Regina si Vás dovoluje pozvat na zbrusu nové představení, které budete mocti shlédnout 11. května ve 20 hodin v Kafé Piksla v Břeclavi. Těšíme se na shledanou!

Zobrazit více

Exkurze do Dalešic a Dukovan

Exkurze do Dalešic a Dukovan

Ve čtvrtek 12.dubna, kdy se na naší škole konaly přijímací zkoušky jsme se jako třída společně se studenty třetího ročníku zúčastnily exkurzí do dvou elektráren - Dalešic a Dukovan.V informačních centrech obou elektráren jsme viděli filmy o výrobě elektrické energie.Taktéž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a byl to super zážitek - vidět něco takového naživo.

Zobrazit více

Dějepisná exkurze do římského tábora Carnuntum

Dějepisná exkurze do římského tábora Carnuntum

V úterý 17. dubna žáci druhého ročníku navštívili římský tábor v Carnuntum. Po cestě si udělali krátkou zastávku u pomníku bitvy na Moravském poli a připomněli si něco málo z naší národní historie. Pokračovali k monumentální slavobráně – či spíše k jejím pozůstatkům. Hlavním zážitkem dne byl ovšem samotný archeopark.

Zobrazit více

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Robosoutěž na ČVUT v Praze vyhrál dívčí tým z GBV

Technika není jen pro kluky! Robosoutěž ČVUT poprvé v historii vyhrál dívčí tým.

Studentky 2.A Alena Gorčíková, Vu Hoang Anh a Elisabet Truhlářová v pátek 20. dubna zabodovaly v jarní části Robosoutěže, kterou pořádá pražská ČVUT. Jejich tým “Gbváci” se navíc stal prvním ryze dívčím vítězným týmem v celé desetileté historii soutěže.

Zobrazit více

Soutěž v prezentačních dovednostech

Soutěž v prezentačních dovednostech

Skvělé druhé místo přivezla trojice našich nadaných studentů čtvrtého ročníku osmiletého gymnázia v podání  Lukáše Foukala, Barbory Mrázové a Reného Kachyni z krajského kola Prezentiády. Jedná se o soutěž v prezentačních dovednostech, která se konala v aule Gymnázia Matyáše Lercha v Brně.

 

Zobrazit více

Festival gymnázií v Otrokovicích

Festival gymnázií v Otrokovicích

Ve středu 4. dubna 2018 jsme po dlouhých letech odmlky obnovili tradici účasti našich souborů na Festivalu gymnázií v Otrokovicích. Pěvecký sbor Polyfonia vystoupil s žánrově pestrým programem, za který sklidil velký potlesk, ostatně jako všichni další mladí účinkující. Atmosféra festivalu byla velmi přátelská.

Zobrazit více

Projekt PASCH - výměnný pobyt se studenty Gymnázia Debrecen

Projekt PASCH - výměnný pobyt se studenty Gymnázia Debrecen

Ve dnech 18. – 22. března hostila skupina studentů břeclavského gymnázia své vrstevníky z Gymnázia Debrecen. Byla to první část projektu zaměřeného na školu. Čeští i maďarští studenti hledali společné i rozdílné rysy studia na gymnáziu v Maďarsku i Česku, porovnávali, jak vypadala škola dříve a nyní, a společně se zamýšleli mimo jiné i nad tím, jak by mohla vypadat ideální škola. 

Zobrazit více

Ocenění pedagogů

Ocenění pedagogů

Za dlouholetý přínos v oblasti vzdělávání ocenilo Město Břeclav pedagogy spojené s břeclavským školstvím. Za úspěšnou a kvalitní práci v oblasti středního školství, získal pamětní medaili a list učitel našeho gymnázia Mgr. Milan Ling.

Na gymnáziu vyučuje od roku 2000 matematiku a fyziku. Jeho významný přínos spočívá ve velmi úspěšné přípravě talentovaných žáků na oborové soutěže, ve kterých jeho svěřenci získávají významná ocenění. V letošním roce bude například jeden z našich žáků reprezentovat ČR v mezinárodní přírodovědné olympiádě EUSO v oboru fyzika. Pan Ling bude letos slavit 50 let.

Zobrazit více

Soutěž v rétorice

Soutěž v rétorice

V pondělí 26. 3. 2018 žáci jak nižšího, tak vyššího gymnázia změřili své síly v řečnické soutěži letos pořádané Gymnáziem Hodonín. Šest našich soutěžících od primy po kvartu určitě neudělalo naší škole ostudu. Soutěžilo se ve dvou disciplínách - slovo a nedokončená věta. Výkony byly velmi vyrovnané, o prvním místě nakonec rozhodl rozstřel mezi naším Matyášem Erbanem ze 4.A a Kristýnou Búřilovou z Hodonína, taktéž z kvarty. Tady už rozhodovaly maličkosti, ale lépe si poradila hodonínská studentka. Nicméně druhé místo Matyáše a třetí pro Marii Dohnalovou ze 3.A jsou určitě úspěchem.

Zobrazit více

Soutěž mladých designerů

Soutěž mladých designerů

U příležitosti 10. výročí projektu PASCH vyhlásil Goethe institut na podzim 2017 soutěž mladých designerů. Návrháři měli za úkol vymyslet design pro látkovou tašku, krabičku na jídlo nebo láhev. V konkurenci 700 návrhů na téma Udržitelnost naší planety byla mezi nejlepšími vybrána i práce studentek naší školy. Karolína Koulová a Linda Kaňová ze třídy 3.A zaujaly porotu svým návrhem, který byl vytištěn na reklamní pohlednici Goethe institutu a jejich nápad tak dostane do světa.

Blahopřejeme

 

Zobrazit více

Informace o počtu přijatých přihlášek

Informace o počtu přijatých přihlášek

K 2. březnu 2018 evidujeme následující počty přijatých přihlášek k přijímacímu řízení:

Obor Osmileté všeobecné studium - nižší stupeň: 91

Obor Čtyřleté všeobecné studium - 105

Zobrazit více

Návštěva studentů biologie v IKEMu

Návštěva studentů biologie v IKEMu

25. února 2018 od Patrika Krále. Vybraným studentům biologického semináře, kteří hodlají ve svých studiích pokračovat na lékařských oborech, se naskytla výjimečná příležitost navštívit věhlasný IKEM v Praze. Díky osobním kontaktům a ochotě bývalého zaměstnance institutu - pana doktora Martina Kraka, který s námi cestoval již z Břeclavi, jsme mohli poznat chod celého pracoviště doslova na vlastní kůži. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice.

Zobrazit více

Den chemie

Den chemie

22. 2. 2018 Od Alžběty Petrů. Studenti třetích ročníků předmětu Laboratorní cvičení z chemie se zúčastnili akce Chemické fakulty VUT Brno 15. 2. 2018 pod názvem DEN CHEMIE. Kromě prezentace úspěšného projektu fakulty, jak získat z použitého fritovacího oleje užitečný biopolymer a bioplast, navštívili také specializované laboratoře a vyslechli zajímavou přednášku o možnostech studia na fakultě. Zástupci firem, působících v oblasti chemie a příbuzných oborech, prezentovali možnosti pro uplatnění absolventů v praxi. Akce byla úspěšná, inspirativní imotivační pro rozhodování o profesní orientaci.

Zobrazit více

Důležité pro uchazeče o studium na naší škole

Důležité pro uchazeče o studium na naší škole

Společnost Cermat uvolnila 9. února illustrační - cvičné testy k přijímacím zkouškám na střední školy. K dispozici na tomto odkazu.

Zobrazit více

Hokejová bitva maturanti vs. profesoři 2018

Hokejová bitva maturanti vs. profesoři 2018

Letošní tradiční hokejová bitva, která se konala po vydáni pololetních vysvědčení, skončila remízou 3:3. Za doprovodu silného publika vstřelili branky:

Maturanti: Nejezchleba 3x

Profesoři: Zemánek, Ling, Petrjanoš.

Kompletní soupisky zde.

Zobrazit více

OCENĚNÍ NAŠEHO GYMNÁZIA REKTOREM VUT V BRNĚ

OCENĚNÍ NAŠEHO GYMNÁZIA REKTOREM VUT V BRNĚ

Dne 13. února se ředitelka gymnázia Mgr. Eva Krutáková zúčastnila setkání zástupců nejúspěšnějších středních škol z celé republiky. 

Brněnské VUT odměňuje každoročně 500 nejlepších absolventů středních škol v ČR zapsaných do prvních ročníků svých bakalářských studijních programů. Klíčovým kritériem jsou výsledky společné části maturitních zkoušek a některá další, např. úspěšné složení nepovinné zkoušky Matematika+.

Žebříček nejlepších středních škol, odkud na VUT přichází nejúspěšnější maturanti, pak sestaví podle počtu absolventů umístěných v TOP 500. Naše gymnázium se letos umístilo na děleném osmém místě. Za zmínku také stojí, že z celého regionu jsme byli jedinou oceněnou střední školou.

Zobrazit více

David Kamenský nominován na soutěž EUSO

David Kamenský nominován na soutěž EUSO

Student 5.A David Kamenský byl na začátku ledna vybrán jako jeden ze dvou účastníků, aby reprezentoval Českou republiku v soutěži EUSO. Tato přírodovědná olympiáda je koncipována  jako multidisciplinární týmová soutěž doplňující jednooborové mezinárodní olympiády a je určena pro nadané studenty ze zemí EU do 17 let. Soutěž je založena na týmové spolupráci studentů při řešení jednotlivých testových úloh. David do týmu přispěje svými znalostmi fyziky. Soutěž proběhne ve dnech 28. 4. - 5. 5. ve slovinské Lublani. Držíme palce Davide!

Zobrazit více

Nepotřebné čipy vraťte do 28. března

Nepotřebné čipy vraťte do 28. března

Absolventi gymnázia, bývalí zaměstnanci a frekventanti jazykových kurzů mohou dodatečně odevzdat nepoužívané čipy určené ke vstupu do školní budovy, a to do 28. března 2018 na studijním oddělení gymnázia. Po uvedeném datu již nebude možné vyplatit složenou zálohu

Zobrazit více

Nové informace k přijímačkám

Nové informace k přijímačkám

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo 12. ledna nové informace k příjímacímu řízení. Podrobnosti najdete na našich stránkách zde.

Současně přikládáme přihlášku ke studiu. Upozorňujeme, že pokud uchazeč použije elektronickou verzi přihlášky, musí ji vytisknout oboustranně na jednom listu.

Zobrazit více

Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemie

10. 12. 2017 od Jitky Novotné. Dne 5. 12. 2017 na naši školu zavítaly doktorandky z VŠCHT Praha s projektem Chemie a energie. Studenti se tak mohli dozvědět jakým způsobem a kolik elektřiny lze získat z ovoce či jiných šťavnatých plodů pomocí galvanických článků. Zjistili, že účinnost tepelných strojů se značně liší a prohlédli si funkční modely strojů poháněných párou, kapalným dusíkem i etanolem. Viděli i slyšeli, jak velká energie se uvolní při reakci vodíku s kyslíkem. Výstřel z perkusní pistole přednášku zakončil. Program trval jednu vyučovací hodinu a shlédli ho studenti prvního, druhého ročníku a septimy.

Zobrazit více

Pozvánka na Zpívání na schodech

Pozvánka na Zpívání na schodech

Přijďte se ve čtvrtek 21. 12. v 18:00 hodin vánočně naladit. Vystoupí naše soubory Polyfonia a Domino.

Zobrazit více

Babylon a Den poezie 2017

23551310 10156164865369369 2782751850079038665 o

V listopadu se na Gymnáziu konaly dvě již tradiční akce. První z nich byl Babylon, den plný seminářů v cizích jazycích, za účasti zajímavých hostů. Druhou akcí byl Den poezie, jehož letošní téma bylo "Labyrint světa". Přečtěte si článek.

Zobrazit více

Finále středních škol v basketbalu

20171110 103311

16. 11. 2017 od Jiřího Petrjanoše  V pátek 10.11. se basketbalové družstvo chlapců našeho gymnázia vypravilo na krajské finále středních škol v basketbalu 3x3. V turnaji obsadilo naše družstvo třetí příčku s bilancí dvou porážek a jednoho vítězství. Nejlépe si vedlo družstvo gymnazistů z Kyjova.

 

Zobrazit více

Akce PASCH – prezentace pro studenty prvních ročníků

Akce PASCH – prezentace pro studenty prvních ročníků

Jako každý rok byli studenti prvního ročníku učící se německy seznámeni s možnostmi, které jim nabízí Goethe-institut v rámci projektu PASCH. Jde o stipendia na téměř třítýdenní mezinárodní prázdninový kurz v Německu a týdenní redakční workshop v Berlíně pro redaktory online časopisu Klick.

Informace o tom, jak je možné stipendium získat, co všechno se dá během těchto pobytů v Německu zažít a jaký je jejich přínos pro účastníky, zprostředkovali studenti, kteří o prázdninách absolvovali kurz v Salemu, a nové redaktorky, které přijely s čerstvě nabytými zkušenostmi z Berlína. 

Odkaz na blog

Odkaz na časopis Klick

1
2

Zobrazit více

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

Sbor z Northeimu na břeclavském gymnáziu

23. 10. 2017 od Jany Kašákové. V neděli 15. října přijelo již na třetí návštěvu 33 studentů a 4 pedagogové z našeho spřáteleného Gymnasia Corvinianum z Northeimu. Naši si odvezli německé kamarády do svých rodin, aby se tady cítili těch pár dnů jako doma.

Zobrazit více

Dny Pasch 2017/2018

Dny Pasch 2017/2018

22. 10. 2017 od Zdeňky Miklínové. První akcí letošních Dnů PASCH, které se budou konat v průběhu celého školního roku, byla návštěva německého hudebníka Phila Vetttera (www.philvetter.de) ve čtvrtek 19. října na naší škole. V dopoledních hodinách vedl hudební workshop, během něhož skupina němčinářů z prvního a druhého ročníku společně tvořila písňové texty v němčině. Poté následoval koncert, při němž Phil Vetter v zaplněné aule předvedl ukázky ze své tvorby, na závěr s ním vystoupili i účastníci workshopu s novou písní.

Zobrazit více

Vyhlášení voleb do školské rady

Vyhlášení voleb do školské rady

20. října 2017. Ředitelka školy vyhlásila volby do školské rady na následující tříleté funkční období. Konání voleb je stanoveno na 14. listopad 2017. Návrhy kandidátů dle zákonných podmínek je třeba zasílat na adresu školy písemně nebo osobně ředitelce do 10. listopadu 2017. Přihláška ke kandidatuře a podrobné informace o školské radě níže. 

Zobrazit více

Středoškolský pohár v atletice

Středoškolský pohár v atletice

 11. 10. 2017. Od Jiřího Petrjanoše. Již podvanácté hostila naše škola republikové finále Středoškolskéhopoháru v atletice. Do Břeclavi se sjelo celkem 19 chlapeckých a 16 dívčích středoškolských týmů, které se právo účasti vybojovali v krajských finále, nebo do republikového finále postoupili na divokou kartu.

Zobrazit více

Výlet do Archeoparku Pavlov

Výlet do Archeoparku Pavlov

30. 9. 2017. Od Adély Čechové, studentky 1.A. 
V pátek 29. 9. 2017 byli všichni primáni natěšeni do školy, protože jeli na výlet do Archeoparku v Pavlově. V Archeoparku na ně čekal program „Venuše“. Na začátku je seznámily dvě průvodkyně s původem, vzhledem a nalezištěm „Venuší“, nejen s nejznámější Věstonickou Venuší, ale i s Willendorfskou, Ardějovskou aj.

Zobrazit více

Absolutní špička Národních srovnávacích zkoušek

Absolutní špička Národních srovnávacích zkoušek

27. 9. 2017 od Petra Švece. Pro mnohé studenty představují klíč ke vstupu na vysokou školu tzv. Národní srovnávací zkoušky pořádané organizací Scio. Úspěch v nich znamená mnohé – označuje osobu s mimořádnými studijními předpoklady, který si může osobovat právo rozrazit univerzitní brány dokořán.

Zobrazit více

Studenti převzali Cambridgeské certifikáty

Studenti převzali Cambridgeské certifikáty

8. 9. 2017. Od Veroniky Zikové. Již od školního roku 2015/16 nabízíme studentům možnost složit zkoušky Cambridge přímo u nás ve škole. V rámci výuky (tedy zdarma) nabízíme předmět přípravy na tyto zkoušky pro třetí ročník/septimu.

Zobrazit více

Na konferenci v Senátu

Na konferenci v Senátu

20. června. Od Bronislavy Horňáčkové, obsahuje fotky. Naše gymnázium se letos poprvé účastnilo celostátní soutěže CO2 liga. Ne každé přihlášené škole se tak jako nám podařilo zvládnout všechny úkoly až do úplného konce. Soutěž jsme dokončili na celkovém devatenáctém místě ze šedesáti přihlášených, což bereme jako úspěch. Za to vše nás potom, myslím zaslouženě, čekala odměna. 

Zobrazit více

Výchovný koncert Polyfonie a Domina

Výchovný koncert Polyfonie a Domina

15. června. Obsahuje fotky. V pátek 2. června připravily naše sbory Polyfonia a Domino Cantat výchovný koncert pro všechny ročníky nižšího gymnázia. Přizvali jsme si na pomoc dětský sbor Ptáčata ze ZŠ Šumperk, který vede Mgr. Pavla Hilšerová.
Předvedli jsme průřez naším repertoárem a seznámili posluchače se sborovým zpěvem. Těšíme se, že se mezi nimi najdou noví zpěváci do našich gymnaziálních sborů.  Mgr. Kristýna Dobešová Zimmermannová​

Zobrazit více

Absolventi 1967 a 2017

Absolventi 1967 a 2017

4. června, obsahuje fotky. Na návštěvu za vzpomínkami po 50 letech přišli absolventi našeho gymnázia tento víkend. Kráčeli po stejných chodbách jen pár hodin poté, co je opustili čerství maturanti. "K zastavení času je vždycky třeba nejméně dvou. Pak mají pořád to, co kdysi bylo." - tak nějak to řekl kdysi populární Miroslav Horníček. U nás se jich sešlo daleko víc...  

Zobrazit více

Děti ze školky na den gymnazisty

Děti ze školky na den gymnazisty

3. června (PM)  Návštěvu dětí z MŠ Břetislavova na našem gymnáziu zorganizovala Blanka Říhová. Kvarta spolu s kantory chemie, biologie a fyziky připravila přírodovědná "cvičení".  Byl to malý dárek k dnešnímu Dni dětí. Tato akce se konala na naší škole druhý rok a vzhledem k tomu, že měla u dětí veliký úspěch doufáme, že ne naposledy - Více informací a fotografií ZDE

Zobrazit více

Historická exkurze - Osvětim, Krakov, Vělička

Historická exkurze - Osvětim, Krakov, Vělička

Od Jitky Valáškové, 28. května
Ve dnech 15. a 16. 5. navštívili studenti 2. a 3. ročníků polské královské město Krakov, solný důl ve Veličce a Osvětim.
Zde je jejich hodnocení:

Zobrazit více

Gymplfest Broumov 2017

Gymplfest Broumov 2017

Od Marie Jirmanové, 29. května, obsahuje fotky
Kulturní akcí, kterou pořádá Gymnázium v Broumově, žije doslova celé město. Na deseti místech současně mohli nejenom studenti, ale také místní obyvatelé a turisté shlédnout hudební a divadelní vystoupení i výstavy výtvarných prací.

Zobrazit více

Sekunda na výstavě

Sekunda na výstavě

Od Čestmíra Krejčího, obsahuje fotky
Byli jste někdy uvnitř mraveniště? Žákům sekundy se toto přání splnilo ve čtvrtek 20. dubna. Výstava „Utajený svět našich zahrad, luk a polí“ ve valtické pobočce Národního zemědělského muzea nabídla našim žákům sekundy nevšední pohled do života hmyzu.

Zobrazit více

Setkání s uměním 2017 - kategorie I.

Setkání s uměním 2017 - kategorie I.

Podívejte se na výsledky a obrázky vítězných prací I. kategorie. 

Zobrazit více

Setkání s uměním 2017 - kategorie II.

Setkání s uměním 2017 - kategorie II.

Podívejte se na výsledky a obrázky vítězných prací II. kategorie. 

Zobrazit více

Prima a kvarta v Městské knihovně Břeclav

Prima a kvarta v Městské knihovně Břeclav

Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky

18. a 19. duben strávili kvartáni a primánci v břeclavské městské knihovně.  

Zobrazit více

HISTORICKÉ EXKURZE – MIKULČICE, CARNUNTUM A VÍDEŇ

HISTORICKÉ EXKURZE – MIKULČICE, CARNUNTUM A VÍDEŇ

Od Jitky Valáškové, obsahuje fotky
Za nepříliš přívětivého počasí odjeli sekundáni, druháci a třeťáci na dějepisné exkurze. 

Zobrazit více

Prezentiáda

Prezentiáda

Od Patrika Krále, obsahuje fotky.
Celkem čtyři týmy našeho gymnázia se premiérově účastnily celorepublikové soutěže v prezentačních dovednostech. Do krajského kola této soutěže - Prezentiády (www.prezentiada.cz) postoupily nakonec tři týmy.

Zobrazit více

Biblioterapie v Knihovně Jiřího Mahena

Biblioterapie v Knihovně Jiřího Mahena

Od Petra Švece, obsahuje fotky

Ve středu 5. dubna 2017 se žáci 2.C/4 vydali do Brna na výlet s poučením. Přestože nebyl čas na vlastivědné exkurze, dá se říci, že jsme stihli projít celý (brněnský) Vesmír, obsáhli jsme první i poslední, počátek i konec. Prozaičtěji řečeno: prošli jsme funkcionalistickou pasáží Alfa do obchodního centra Omega na náměstí Svobody. Hned za rohem, na Kobližné, se nacházel náš cíl: Knihovna Jiřího Mahena.

Zobrazit více

Oblastní kolo soutěže v rétorice

Oblastní kolo soutěže v rétorice

Od Petra Švece, Dagmar Gálové a žáků mediálního semináře

Dne 27. března 2017 proběhla na půdě našeho gymnázia soutěž v rétorice. Již potřetí změřili síly břeclavští a hodonínští gymnazisté jak nižšího, tak vyššího stupně. 

Zobrazit více

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

Účastníme se celorepublikové soutěže CO2 ligy

11. dubna, od Barbory Mrázové, Terezy Hanáčkové, Jana Poláčka, Athanasiose Barmpakase, Bronislavy Horňáčkové, Kateřiny Klimovičové, Víta Pavelky, Lenky Kočárkové, Zity Ondráčkové a Barbory Vítové.
Tým deseti lidí napříč ročníky našeho gymnázia, Titáni, měl zadané již třetí téma v rámci soutěže CO2 liga, ke kterému vypracovával úkoly. Po tom, co jsme se dozvěděli, že název tematického celku je Voda, jsme se ihned vrhli do rozdání úkolů a vymýšleli, čím co nejvíce v soutěži zabodovat a předběhnout školy před námi. 

Zobrazit více

Den první pomoci

Den první pomoci

29. března se na naší škole konalo aktivní školení první pomoci, které zabezpečila Mgr. Ottová ze Soukromé SOŠ manažerské a zdravotnické s.r.o. Břeclav se svými studenty. Následují fotografie, které určitě stojí za zhlédnutí.  

Zobrazit více

Přehlídka SOČ 2017

Přehlídka SOČ 2017

Od RNDr. Alžběty Petrů, na fotce Gabriela Vlková a Marek Zugárek

Dne 24.3.2017 se konala přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnili tři studenti naší školy:
Gabriela Vlková s prací: Stanovení kofeinu a fenolických látek z káv pomocí jednoduchých analytických metod - obor chemie
Lea Brázdilová s prací: Prevence a léčba deprese – obor pedagogika a psychologie
Marek Zugárek s prací: Stanovení vybraných tukových charakteristik vepřového sádla u tří plemen prasat – obor chemie
Marek Zugárek obsadil ve svém oboru 2. místo a postupuje do krajského kola.
Všem gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Zobrazit více

Ocenění učitelů

Ocenění učitelů

Článek obsahuje fotky, na titulním snímku Jana Kaněrová a místostarosta Břeclavi Zdeněk Urban

Za dlouholetý přínos v oblasti vzdělávání ocenilo Město Břeclav pedagogy spojené s břeclavským školstvím. Za úspěšnou a kvalitní práci v oblasti středního školství, zejména v oblasti sportu, získal pamětní medaili a list učitel našeho gymnázia Mgr. Jiří Petrjanoš. Za svou celoživotní práci v oblasti školství získala ocenění rovněž bývalá profesorka gymnázia Mgr. Jana Kaněrová, zakladatelka známého pěveckého sboru Polyfonia. Dodejme, že na našem gymnáziu působila 22 let. 

Zobrazit více

Naše studentka mistryní Evropy v jojování

Naše studentka mistryní Evropy v jojování

V sobotu 12. a v neděli 13. března se v Bratislavě konalo mistrovství Evropy v yoyování. Do Majestic Music Clubu, kde celá akce probíhala, se sjelo z celého světa na dvě stovky yoyoerů.
V neděli startovala v kategorii Women 1A také břeclavská naděje, Veronika Kamenská.

Odkaz na její vystoupení zde. 

Zobrazit více

61. reprezentační ples 2017

61. reprezentační ples 2017

Představujeme výběr fotek z letošního plesu. 

Zobrazit více

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Od Martina Přibáně, obsahuje fotografie

V lednu a únoru tohoto roku se konaly dny otevřených dveří. Kromě standardní prohlídky školy a detailních informací o organizaci přijímacích zkoušek se měli návštěvníci možnost seznámit s praktickými ukázkami výuky. Následující fotografie jsou jen malou ochutnávkou. 

Zobrazit více

Den chemie

Den chemie

Od Alžběty Petrů, 13. února 2017

Studenti třetích ročníků předmětu Laboratorní cvičení z chemie se zúčastnili akce Chemické fakulty VUT Brno 9. 2. 2017 pod názvem DEN CHEMIE. Kromě prezentací jednotlivých oblastí studia na fakultě navštívili také specializované laboratoře a mohli si vyzkoušet praktické úlohy. Zástupci firem působících v oblasti chemie a příbuzných oborech prezentovali možnosti pro uplatnění absolventů v praxi. Akce byla úspěšná, inspirativní i motivační při rozhodování o profesní orientaci.

Zobrazit více

Polyfonia na Velehradě

Polyfonia na Velehradě

od Svatavy Rudolfové

Polyfonia zpívala pro nemocné děti

Doslova mrazivě kouzelnou atmosféru měl závěrečný koncert tří gymnaziálních sborů, dvou komorních orchestrů a cimbálové muziky na Velehradě.

Zobrazit více

Prodloužení smlouvy s Goethe - Institutem

Prodloužení smlouvy s Goethe - Institutem

Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky.
Ve dnech 30. a 31. ledna 2017 se v Budapešti konalo další setkání ředitelů a koordinátorů partnerských škol střední a východní Evropy. Jeho hlavním cílem bylo prodloužení spolupráce mezi Goethe-institutem a jednotlivými školami zapojenými do projektu PASCH. K osmnácti stávajícím z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovinska a Slovenska přibyly dvě nové – z estonské Narvy a litevského Kaunasu. 
Novou dohodu o spolupráci do roku 2020 podepsala také ředitelka našeho gymnázia Mgr. Eva Krutáková. Této slavnostní akce, která se konala na Andrássyho univerzitě, se zúčastnili i zástupci velvyslanectví zemí, jejichž školy jsou do projektu zapojeny.

Zobrazit více

Hokej: Maturanti vs. Profesoři 3:4

Hokej: Maturanti vs. Profesoři 3:4

V tradičním hokejovém utkání výběru maturantů, tentokrát pod vedením Honzy Petrů, s výběrem profesorů, nebylo do poslední chvíle jasno. Nakonec zvítězila zkušenost nad nadšením a profesoři vyhráli střelou Richarda Zemánka 4:3, i když prohrávali několik minut před koncem zápasu 2:3. 

Pěkný článek s fotogalerií je v Břeclavském deníku. Úvodní obrázek je nicméně od Jany Fojtíkové. 

http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-maturanti-z-breclavskeho-gymnazia-zmerili-sily-s-profesory-20170131.html

 

Zobrazit více

Zpráva o benefičním koncertu s účastí Polyfonie

Zpráva o benefičním koncertu  s účastí Polyfonie

od Martina Přibáně, obsahuje fotky

21. prosince večer jsme si mohli  vyslechnout koncert nazvaný Vánoční ozvěny, provedený z velké části studentskými hudebními tělesy. Jeho výtěžek, více než 45 tisíc Kč, půjde ve prospěch dětského oddělení břeclavské nemocnice. 

Zobrazit více

Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemie

16. prosince 2016, od Jitky Novotné, obsahuje fotky

Ve středu 14. 12. 2016 proběhla na naší škole Hodina moderní chemie s názvem Barvy, kterou pro nás připravili lektoři z VŠCHT Praha.

Zobrazit více

Úspěšná účast v literární soutěži

Úspěšná účast v literární soutěži

3. prosince 2016
Od Zdeňky Miklínové, obsahuje fotky

Městská knihovna v Břeclavi společně s Moravskou zemskou knihovnou v Brně uspořádala literární soutěž na téma Mýty a legendy mého kraje. Naši žáci zde byli více než úspěšní.

Zobrazit více

Úspěch v soutěži Bible a my

Úspěch v soutěži Bible a my

24. listopadu
Od Jitky Valáškové, obsahuje fotky

Letošní ročník tradiční středoškolské soutěže, mapující znalosti Bible, přinesl úspěch našich studentů. Marie Kyliánová ze sexty okresní kolo vyhrála, Patricie Kočišová z 8A skončila druhá. Obě pak postoupily do celostátního kola, které se uskuteční 24. března 2017 v Kroměříži.

Zobrazit více

Prima v archeoparku Pavlov

Prima v archeoparku Pavlov

Úterý 15. listopadu
Od Terezy Pláteníkové, Ondřeje Březoviče a Radima Štěpánka z I. A

Ve čtvrtek 3. listopadu navštívila naše třída v rámci výuky dějepisu Archeopark v Pavlově. Ten byl vybudován v místě, kde před 30 000 lety žili lovci mamutů. Program naší návštěvy se skládal z několika částí. Nejprve jsme se podívali na krátký film, který nás seznámil s historií archeologického bádání v této oblasti, potom jsme si společně prohlédli vystavené exponáty, mezi nimiž byly např. sošky, pazourky nebo šperky, ale i trojhrob. 

Zobrazit více

Návštěva izraelského velvyslance

Návštěva izraelského velvyslance

V pondělí 7. listopadu před polednem navštívil naši školu pan Gary Koren, velvyslanec státu Izrael v České republice. Diplomat, který šíří dobré jméno své země ve světě již tři desetiletí si při své cestě po jižní Moravě vybral břeclavské gymnázium k přednášce a následné diskusi s jejími studenty. 

Zobrazit více

Naše škola má certifikát na recyklohraní

Naše škola je zapojena do školního recyklačního programu Recyklobraní aneb Ukliďme si svět, pořádaného pod záštitou MŠMT. V rámci programu se žáci vzdělávají v oblasti třídění a recyklace, odevzdávají vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení do speciálních nádob umístěných v budově. 

certifikát zde

Zobrazit více

Nabídka jazykových kurzů a přihlášky 2017-18

JAZYK KURZ ÚROVEŇ TYP
ANGLICKÝ AJ 1 0 ZAČÁTEČNÍCI  VŠEOBECNÝ
AJ 2 A1 - A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
AJ 3 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
AJ 4 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ

JAZYKOVÝ A METODICKÝ KURZ

AJ 5 A2-B1 ŽÁCI 8. A 9. TŘÍD

PŘÍPRAVA NA MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKU

AJ 6 B1 POKROČILÍ

PŘÍPRAVA  NA MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKU

AJ POM B1 ABSOLVENTI SŠ

VŠEOBECNÝ

NĚMECKÝ NJ 1 A1 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
NJ 2 A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
NJ 3 A2 - B1 STŘEDNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
NJ POM B1 ABSOLVENTI SŠ

VŠEOBECNÝ

FRANCOUZSKÝ FJ 1 0 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
RUSKÝ RJ 1  0 ZAČÁTEČNÍCI VŠEOBECNÝ
RJ 2 A1-A2 MÍRNĚ POKROČILÍ VŠEOBECNÝ
ČESKÝ ČJ 1 A1 - A2 MÍRNĚ POKROČILÍ

PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKU PRO TRVALÝ POBYT

 

Další informace a přihlášky po rozkliknutí zkratek jednotlivých kurzů 

Zobrazit více