HORKÁ NOVINKA

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ čtyřleté studium

Zde je výsledková listina k nahlédnutí

Pro přijaté uchazeče

1. rozhodnutí o přijetí se nezasílá,
2. v případě, že o studium vašeho dítěte na naší škole máte skutečný zájem, musíte v termínu do 23. června odevzdat do kanceláře školy vyplněný zápisový lístek. Pokud si nevíte rady s vyplněním, přineste zápisový lístek a my vám jej pomůžeme vyplnit.
3. Při odevzdání zápisového lístku budeme požadovat vyplněný formulář o volbě druhého cizího jazyka.
4. prosíme všechny přijaté, kteří na naši školu nastoupit nechtějí, ať nás o této skutečnosti co nejdříve telefonicky nebo mailem informují.

Vzhledem k časové náročnosti přijímacího řízení prosíme rodiče těch uchazečů, kteří mají informace o přijetí na jinou střední školu a ke studiu na našem gymnáziu nenastoupí, aby byli tak laskavi a požádali elektronicky (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) o zastavení správního řízení o přijetí ke studiu na našem gymnáziu. Tímto úkonem uvolníte místo dalším uchazečům, kteří na naše gymnázium nastoupit chtějí, ale dle aktuálního pořadí nemohou být přijati. Za toto dobrovolné a vstřícné gesto předem děkujeme.

Pro nepřijaté uchazeče

1. rozhodnutí o nepřijetí se vydá buď přímo ve škole ještě dnes 16. června do 16.00, nebo zítra 17. června vám bude odesláno poštou,
2. ode dne prokazatelného převzetí rozhodnutí začíná běžet lhůta tří dnů, do nichž lze podat žádost o vydání nového rozhodnutí, která v tomto roce nahrazuje proces odvolacího řízení,
3. žádost samozřejmě může podat každý, doporučujeme ji však využít zejména v případě umístění vašeho dítěte v pořadí blízkém přijetí,
4. 24. června nastává tzv. autoremedura, během níž budou místa, uvolněná těmi, kdo neodevzdají zápisový lístek, nahrazena uchazeči umístěnými pod čarou. Škola bude postupně kontaktovat ty, kteří podali žádost o vydání nového rozhodnutí, v pořadí, jak se umístili.
5. v případě, že jste odevzdali zápisový lístek na jinou školu a současně budete po autoremeduře přijati k nám, máte právo si tento lístek vzít zpět a odevzdat v naší škole,
6. v případě, že podáte žádost o nové rozhodnutí, ale využijete nabídky jiné školy, měli byste svou žádost formálně vzít zpět. Vaše žádost totiž automaticky blokuje možnost přijetí dalšího uchazeče v pořadí.

ŽÁDOST O VYDÁNÍ NOVÉHO ROZHODNUTÍ zde

ZPĚTVZETÍ ŽÁDOSTI O VYDÁNÍ NOVÉHO ROZHODNUTÍ zde