HORKÁ NOVINKA

Přihlašování do jazykových kurzů zahájeno

Dnešním den zahajujeme přihlašování do kurzů anglického a německého jazyka.

Na této adrese  jsou k dispozici bližší informace. Ceny nezvyšujeme!

Ukončení přijímacího řízení

Oznamuji, že přijímací řízení ke střednímu vzdělávání na naší škole bylo již
ukončeno. Bylo přijato 30 žáků do oboru 79-41-K/81 a 60 žáků do oboru 79-41-K/41.
U všech nevyřízených žádostí o vydání nového rozhodnutí bude vydáno usnesení o zastavení správního řízení z důvodu nedostatku volných míst.
Mgr. Eva Krutáková, ředitelka

Převzetí rozhodnutí o přijetí či nepřijetí do školy

Vážení rodiče,

z technických důvodů jsme nuceni zrušit možnost převzít v úterý 16. června 2020 v době od 7 hodin rozhodnutí o přijetí či nepřijetí do školy.

Pokračovat ve čtení

Za Evou Trubačovou

Dnešní poněkud zvláštní doba přináší hodně neveselých zpráv. Mimo tuto kategorii se ovšem řadí zprávy, sdělující něco absolutního a nevratného. K nim patří bezesporu ta o úmrtí naší kolegyně a v mnoha případech i kamarádky, paní profesorky RNDr. Evy Trubačové. 
Po studiu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci začala v roce 1973 na našem gymnáziu učit biologii a tělocvik. Škole zůstala věrná po celou dobu své profesní dráhy, tedy více než čtyřicet let.

Pokračovat ve čtení

3Dpress v národním finále

Screenshot 2020-04-15 11.42.00.png

Naše studentská firma D3press postoupila do Národního finále JA Studentská Firma Roku 2020. Dostala se tak mezi 10 nejlepších studentských firem v ČR.

"Věřím, že pokud by semifinále probíhalo standartně 'naživo', tak do finále postoupí i další naše studentská firma FreshTrash, která měla prezentaci také skvěle připravenou", uvedl Petr Vlasák, který studentské firmy u nás ve škole vede.

Blahopřejeme

V nejvyšší kategorii Fyzikální olympiády - kategorie A pro maturanty - naši školu velmi úspěšně reprezentovali studenti septimy David Kamenský a Tomáš Vítek. I přesto, že letos navštěvují teprve třetí ročník, se jim podařilo uspět v krajském kole (3. a 5. místo) a postoupit do republikového finále soutěže. Ta vyvrcholila v posledním únorovém týdnu ve Slaném u Kladna.

Pokračovat ve čtení

Do 6. 4. přijímáme přihlášky na zkoušky Cambridge Exams FCE (B2) a CAE (C1)

Screenshot 2020-04-01 12.31.38.png

V současné době  je plánovaný květnový termín zkoušek nejistý,  máme však ujištění že případný nový termín pro naše centrum budeme řešit tak, aby vyhovoval pokud možno všem.

Pokusíme se zajistit konání zkoušek na naší škole, nejlépe v sobotu, ten den proběhne písemná i ústní část zkoušky, zůstává i možnost vybrat si "speaking partnera".

Přihlaste se vytištěním přihlášky , jejím čitelným vyplněním, naskenováním nebo čitelným vyfocením a zasláním na tento mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokračovat ve čtení

Certifikát „eTwinningová škola“

etslabel.png

Naše škola získala prestižní ocenění Evropské unie za období 2020 - 2021 – certifikát  „eTwinningová škola“.  ETwinning je platforma EU, která sdružuje 4000 škol. Minulý týden tento certifikát obdržela 4 gymnázia v ČR, která byla  oceněna nejen za aktivní zapojení do komunity eTwinning. Hodnotily se také průkopnická práce v oblasti digitalizace školství, zajištění eBezpečnosti, inovativní a tvůrčí přístupy k výuce. Sledovalo se splnění kritérií pro  podporu společného učení učitelů a žáků,  pro průběžný profesionální rozvoj zaměstnanců.  Podmínkou pro udělení ocenění bylo nejen získání národního a evropského certifikátu kvality za práci jednotlivců (tento rok značku kvality ČR a EU získal projekt Mgr. L. Stojčevy, PhD. a jejich žáků ze 7.A, 3.C/4 a 3.D/4), ale i úspěšnost celého eTwinningového týmu na našem gymnáziu.